media
12.12.2022

Tekerlekli Sandalye de Dünyada ilk ve Tek

Dünya’da ilk evrensel hareket simülasyonunu biz geliştirdik

SIMO, tekerlekli sandalyedeki oturma duruşunu doğrulamak ve iyileştirmek için tasarlanmış benzersiz bir hareketlilik simülatörüdür. SIMO ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor:

SIMO, ölçüm süresini en aza indirerek ve prosedürleri basitleştirerek hareketliliği değiştirir. Kişisel ihtiyaçlara ve yaşam tarzına göre vücut pozisyonunu ve tekerlekli sandalye performansını iyileştirdiği için hem yeni hem de halihazırda var olan kullanıcılara fayda sağlayabilir. 

Kullanıcının vücuduna %100 uygun yeni tekerlekli sandalye. Yanlış oturma pozisyonundan kaynaklanan sağlık problemlerinin önüne geçme. Üretim öncesi tekerlekli sandalyeyi deneyimleme fırsatı. Değerlendirme ve oturma pozisyonunun iyileştirilmesi.


Simon'ın icadıyla, henüz var olmayan bir tekerlekli sandalye hissini gerçeğe dönüştürmeyi başardık.

SIMO operasyonu aşağıdaki gibi özetlenmiştir: SIMO, her bir bedenin kendine özgü ihtiyaçlarını derinlemesine anlayarak, farklı koşullar ve konfigürasyonlar altında tekerlekli sandalyeyi oturtma ve hareket ettirme deneyimini simüle eder ve böylece nihai oturma duruşu için tam tekerlekli sandalye konfigürasyonlarının keşfedilmesine yol açar. Dahası, yeni kullanıcılara eğitim ve mevcut kullanıcılara duruş ve hareketlilik alışkanlıklarının değerlendirilmesi için fırsat sağlar. Simo, kullanıcının yeni tekerlekli sandalyeye doğru bir şekilde oturmasını, sanal hareket gerçekliği ile farklı yerlerde ve yüzeylerde sürmesini ve deneyimlemesini sağlar.

Read More
media
17.05.2020

Tekerlekli Sandalye Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Manuel Tekerlekli Sandalye veya Akülü Tekerlekli Sandalyeler satın alırken; uzun süre kullanım ve bireyin hayatını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını en aza indirmesini sağlayabilmek için alınmaktadır. Bireysel kullanımlar için satın alırken de, tekerlekli sandalye bağışı yapmak için alınırken de dikkatlice düşünüp belirli noktaları değerlendirmek oldukça önemlidir. Bilinçsiz alınan bir tekerlekli sandalye, kişinin engelini arttırabilir ve vücudunda daha farklı sorunlara  yer açabilir.

Read More
media
11.05.2020

10 Mayıs -16 Mayıs Engelliler Haftası

Engelliler Haftası10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel bir haftadır. Engelliler Haftası, hayatın getirdiği engellere ek olarak sosyal yaşamda da pek çok zorlayıcı davranışlara maruz kalan engelli bireylerin, sorun ve taleplerini gündeme getirmek ve farkındalık oluşturmak için düzenleniyor. Bu haftada her günün bir anlamı var. Ülkemizde, Engelliler Haftası boyunca Engellileri Koruma Millî Koordinasyonu Kurulu, haftanın değerlendirilmesi için program hazırlamıştır. Bu program şu şekildedir;


Read More