media

Manuel Tekerlekli Sandalye veya Akülü Tekerlekli Sandalye,  genelde alınırken uzun süre kullanım ve bireyin hayatını kolaylaştırmak, mümkün olduğunda ihtiyaçlarını en aza indirmesini sağlamak için alınıyor. Gerek kişinin kendine alımı gerekse yapılan bağışlarda bilinçli bir şekilde hareket etmekte fayda var. Bilinçsiz alınan bir tekerlekli sandalye, kişinin engelini arttırabilir ve vücudunda daha farklı sorunlara  yer açabilir. Akülü tekerlekli sandalyeler de ise durum biraz daha önemli. Akülü tekerlekli sandalye fiyatları dolayısıyla hemen hemen hepimiz için sıkça değiştirilebilir değildir. Aldığımız bir aracı yıllarca kullanmak isteriz. Bu sebeple akülü tekerlekli sandalye alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellikler, aracın size uygun yapıda olmasının yanı sıra bu aracı yıllarca kullanabileceğinizden emin olmanızdır. Sizler için Poylin Medikal ile konu üzerinde görüşmeler yaptık ve sizler için bu unsurları bir araya getirdik. En önemlisi iyi analiz diyen Poylin Medikal şu şekilde devam ediyor;
-Kişinin öncelikle kendisini ve engelini iyi bir şekilde analiz etmesi gerekir. Her engel durumuna göre ihtiyaç bazında sandalyeler farklılıklar gösterebilir.  Eğer kişi uzun süre oturduğunda bel veya sırt ağrısı çekiyorsa, arka sırt kısmı yatan modellerden tercih etmesi gerekir.
Kişi uzun süre oturduğunda ayak ve bacak ağrısı çekiyorsa ayak kalkar, ayakları ayarlanabilir modelleri tercih etmelidir.
Tekerlekli sandalye seçiminde kilo en önemli faktörlerden biridir.
120 kg ve altı standarttır. Ama 120 kg üzeri ise standart dışı kabul edilip kişinin seçimleri ve sandalyenin özelliği buna göre değişiklik gösterir.
Bu faktörlerin dışında tekerlekli sandalyelerde bazı teknik özellikler de dikkat edilmelidir. Tekerlekli sandalyeler, Akülü tekerlekli sandalye ve Manuel tekerlekli sandalye olmak üzere ikiye ayrılırlar.

Akülü Tekerlekli Sandalye Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Özellikler

-
Teknik servis ve yedek parça bulunabilir olması,
-Motor gücü,
-Akü kapasitesi vw gücü (Ne kadar büyükse o kadar çok süre aracı kullanabilirsiniz)
-Tekerlekli Sandalyenin Taşıma Kapasitesi,
-Hız ve Menzil,
-Koltuk yüksekliği ve oturma genişliği ayarlanabilmesi,
-Sırt açısı ve yatar derece durumu,
-Ayarlanabilir pedal boyu,
-Tekerleklerin boyutları ve içerik yapısı (Denge tekerli olması yoldaki engebeler de yaşanabilecek sıkıntıları hafifletir.)
- Joystick kalitesi.

Manuel Tekerleli Sandalye Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Özellikler

-Teknik servis ve yedek parça bulunabilir olması,
-Taşıma kapasitesi,
-Katlanabilir olması,
-Şase sağlamlığı ve kalitesi,
-Manuel Tekerlekli sandalyenin ağırlığı,
-Koltuk yüksekliği ve oturma genişliği,
-Ayarlanabilir pedal boyu,
-Sırt Açısı,
-El fren sistemi,
-Tekerleklerin kalitesi,
-Refekatçi kullanımı.

Poylin Markasının Türkiye genelinde 500'ü aşkın satış noktası veya internet üzerinden yetkili satış noktalarından ürün temin edebilirsiniz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her tekerlekli sandalye , yürüme grubu ve akülü tekerlekli sandalye ürününün arkasında olan Poylin Medikal ürün garantisi altındadır.

Daha farklı modelleri incelemek için Poylin Medikal firmasının Poylin Resmi Web Sitesini inceleyebilir veya Poylin Medikal Merkez ofislerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Poylin Medikal
D-100 Güney Yanyolu No:41
Denizköşkler, AVCILAR / İSTANBUL
 HARİTAYI GÖSTER
Telefon:
+90 212 6941020
+90 542 3559632
+90 530 2774636
Comments: 0

No comments

Leave a Reply

Your email address cannot be published. Required fields are marked*